Dobra strategia monetyzacji
oraz ceny to najlepsza dźwignia wzrostu dla startupu.

3646943.png

Szkolenie
Monetyzacja i pricing
dla startupów i firm w dobie kryzysu

 

Właściwie dobrana taktyka monetyzacji jest źródłem innowacji oraz przewag konkurencyjnych. Modele cenowe są różne, ale bez odpowiedniego pricingu – Twój startup czy firma utkną w miejscu.

 

Dlatego nauczymy Cię, jak dobierać właściwy model zarabiania pieniędzy oraz  ustalać optymalne ceny produktów i usług, aby rosnąć nawet w dobie kryzysu gospodarczego.

rocket2.png
Czego się nauczysz i co zyskujesz?

1. Poznasz różne taktyki zarabiania na produktach.

 

Która taktyka monetyzacji będzie lepsza dla Twojego startupu lub firmy – abonament, biała etykieta, zainstalowana baza, afiliacja, a może coś jeszcze innego?  Wszystkie najważniejsze metody poznasz w trakcie naszych warsztatów;

/

2. Nauczysz się, jak opracować efektywną strategię ustalania cen, dzięki czemu Twój startup będzie stale rosnąć.

 

Jak wykorzystać podejścia księgowego, ekonomisty oraz marketera do tego, aby ustalić cenę, która będzie maksymalizować Twój wynik finansowy? Dowiesz się tego w trakcie naszych warsztatów;

/

3. Pokażemy Ci eksperymenty rynkowe w zakresie potwierdzenia założeń dla pricingu i revenue streams.

 

Jak sprawdzić, czy taktyki, które wybrałeś, są tymi właściwymi? Na te pytanie również znajdziemy odpowiedź;

/

4. Będziemy pracować na autorskim modelu Open Innovation House.

 

Czekają na Ciebie materiały warsztatowe oparte o realne case’y i doświadczenie trenerów. Otrzymasz też dostęp do własnej przestrzeni pracy na MIRO. Tak, będziesz też pracować na tych warsztatach – chcemy, żebyś nauczył się tutaj jak najwięcej. A raz zgromadzona wiedza i doświadczenie służyły Ci również w przyszłości!

rocket2.png
Dla kogo jest to szkolenie?
 
 

Prowadzisz startup lub firmę i szukasz sprawdzonych sposobów na wzrost?

A zatem nasz warsztat jest dla Ciebie. Bez różnicy, czy prowadzisz działalność B2C, czy B2B – pokażemy Ci, jak wybrać odpowiednią taktykę sprzedaży oraz zarządzać ceną i rosnąć pomimo kryzysu.

 
rocket2.png
Program szkolenia
 

Część 1.

Monetyzacja, pricing, eksperymenty?

 

Wspólną pracę zaczniemy od „dzień dobry” oraz od uporządkowania tematu. Przez cały warsztat pracować będziesz na dedykowanych materiałach, które Twoją pracę ulokują w metodycznie uporządkowanym zamkniętym procesie w postaci canvasa, jak również wypełnią wiedzą i inspiracjami niezbędnymi do tego, aby budować innowacyjny i zyskowny model biznesowy. Zanim zaczniemy właściwą pracę – całość osadzimy we właściwym kontekście.

Część 2.

Jakie taktyki monetyzacji dla mojego produktu użyć?

Przyjrzymy się kilkudziesięciu sposobom monetyzacji, z jakich korzystają firmy odnoszące sukcesy. Pomiędzy jednorazową sprzedażą a sprzedażą w abonamencie istnieje jeszcze szereg innych możliwości, które powinieneś znać i rozważyć. Wszystko po to, aby z obranego sposobu monetyzacji uczynić element innowacyjności oraz przewagi konkurencyjnej Twojego biznesu. Pracując warsztatowo, wybierzesz te, które najlepiej pasować będą do Twojego produktu oraz rynku.

Część 3.

Jak ustalić cenę mojego produktu?

Przyglądniemy się sposobom, które w pierwszym kroku pozwolą Ci ustalić bazową cenę Twojego produktu (podejście księgowego), a później w kolejnych krokach wykorzystać dodatkowe mechanizmy maksymalizowania wielkości sprzedaży oraz marży (podejścia ekonomisty oraz marketera). Pracując warsztatowo, ustalisz mechanizm, który pozwoli Ci wyliczyć minimalną cenę Twojego produktu, a później odnaleźć sposób efektywnego zarządzania nią.

Część 4.

Jak sprawdzić, czy kliencie będą chcieli ode mnie kupić?

Zastanowimy się jak sprytnie i skutecznie zweryfikować czy poczynione przez Ciebie założenia będą akceptowalne przez Twoich klientów. To, co wymyślisz w trakcie warsztatu to jedno, to czy zgodzą się na to klienci to drugie. Pracując warsztatowo, ustalisz sposoby, które pozwolą Ci zderzyć poczynione założenia z rynkiem.

Część 5.

Czy ktoś ma jakieś pytania?

W warsztat wkomponujemy odrobinę przestrzeni na dyskusję pomiędzy wszystkimi jego uczestnikami. Jego zakończeniem będzie sesja Q&A, ale przestrzeń na rozmowę i wymianę opinii i doświadczeń znajdzie się też w poprzednich częściach.

 
Prowadzący szkolenie

Łukasz Cieśla

 Open Innovation House 

Jest pasjonatem metodyk rozwoju innowacji, a także autorem wielu unikatowych podejść związanych z testowaniem i skalowaniem biznesu (w tym: Corporate-Startup Synergy Sprint, MVP Building & Testing Process, Revenue Model Tactics). 

 

W ramach podejmowanych aktywności biznesowych i doradczych Łukasz współpracował łącznie z 500 firmami innowacyjnymi z ponad 25 krajów, z 6 kontynentów. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach międzynarodowych jako reprezentant polskiego środowiska innowacji. W tym: Websummit w Lizbonie, Pioneers Festival w Wiedniu, South by Southwest w Austin, I4MS w Budapeszcie, unBound Digital tech w Londynie, Heureka w Berlinie czy Gitex w Dubaju. 

 

Startupy wspiera szczególnie w obszarze modelowania biznesowego, procesu budowy MVP, szybkich i zwinnych testów Lean, wypracowywania partnerstw B2B oraz skalowania biznesu. 

 

Koordynował kilkadziesiąt programów innowacji korporacyjnych, w tym 20 międzynarodowych programów akceleracji oraz inkubacji startupów, a także inicjatyw typu „venture building” dla firm takich jak Deutsche Telekom, Intel, Cisco, Nokia oraz w partnerstwie z m.in. Alior Bank, Philip Morris International, International Airlines Group, Oracle, MobiledgeX.

 

Obecnie współzarządza firmą Open Innovation House, która za cel stawia sobie tworzenie efektywnych ekosystemów „otwartych innowacji" w dojrzałych firmach i oferuje sprawne, pragmatyczne, metodologicznie poprawne wdrożenia typu corporate-startup. Jest także wykładowcą na uczelniach wyższych, m.in. Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 
  • LinkedIn
Marcin Szymanski-2.png

Marcin Szymański

Open Innovation House

Co-founder butiku innowacji Open Innovation House i ekspert innowacji. Ma kompetencje w zakresie prowadzenia projektów, audytu procesów, wdrożeń systemów IT, rozwoju startupów, wdrażania innowacji w środowisku dużych i dojrzałych firm. Doświadczenie zdobywał, pracując z korporacjami oraz ponad 200 startupami w Polsce, Kanadzie, Brazylii i Chinach.

 

Wśród największych, międzynarodowych firm, z którymi pracował warto zwrócić uwagę na: Nokia, Oracle, IKEA, Asseco, Indra, Mapfre, PGNiG, Pratt&Whitney, Gefco, Veolia. Innowacje rozwijał w firmach technologicznych, przemysłowych, przetwórczych i usługowych. Kooperował również z takimi instytucjami jak PARP, ARP oraz PFR. Regularnie współdziała z Parkami Technologicznymi w Krakowie i Kielcach, Podkarpackim Centrum Innowacji, Cambridge Innovation Center oraz Platformą Startową Unicorn Hub. 

 

Opowiada o praktyce innowacji na polskich uczelniach, takich jak: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie i Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie. Buduje i wdraża narzędzia niezbędne do rozwoju innowacji, w szczególności takie z nich, które umożliwiają: (1) budowanie i testowanie produktów innowacyjnych [https://openinnovation.house/mvpcards/], (2) otaczanie ich innowacyjnym modelem biznesowym (3) odnajdywanie innowacyjnych modeli monetyzacji oraz ustalenia ceny (4) oraz łączenie korporacji i startupów.
 

Z wielką pasją prowadzi warsztaty stymulujące innowacyjność firm oraz ich pracowników. Jest doświadczonym praktykiem, który przeprowadził ponad 100 warsztatów. Równie dobrze czuje się facylitując współpracę dojrzałych firm i małych spółek technologicznych tak, aby mogła prowadzić do wartościowych dla obu stron rezultatów. Ponadto scoutuje rozwiązania startupowe w Polsce i w Europie, zarówno dla korporacji, jak i funduszy VC. Dzieli się swoimi doświadczeniami na blogu oraz w podcaście.

 
  • LinkedIn
rocket2.png
 
businessman-in-suit-hold-white-rockrt-in-hand.jpg

Kiedy?

08.12.2022

 Godz. 9:00–15:00 

Gdzie?

 Platforma online 

 

Koszt

 

 1300 zł netto

(1599 zł brutto)

- uczestnictwo w szkoleniu dla 1 osoby

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma dostęp do przestrzeni roboczej, na której będzie mógł pracować również po zakończeniu warsztatu.

 
 
ticket_edited_edited_edited_edited_edited.png
 


 

Zapisz się na warsztaty za pomocą formularza lub maila.

Wiadomość potwierdzającą chęć udziału wyślij na adres damian.jemiolo@nowymarketing.pl


Masz pytania dotyczące szkolenia?
Jesteś zainteresowany szkoleniem dla firmy?

Napisz do nas!

Dziękujemy za kontakt!

ms logo.png
  • Facebook Social Ikona
  • LinkedIn Ikona społeczna